از برای نوشتن.............

کمپوست که این روزها نامش بر سر زبان‌هاست، کودی است که از بازیافت مواد ارگانیک (مواد زائدی که ازگیاهان و حیوانات برجای می‌مانند) به دست می‌آید.

از کمپوست (Compost) در باغبانی و کشاورزی به عنوان تقویت‌کننده خاک استفاده می‌شود. کارشناسان شهری معتقدند ۷۰ درصد زباله‌های شهر تهران زباله تر هستند و در نتیجه می‌توان آنها را به کود کمپوست تبدیل کرد. کم ترین مزیت این کار جلوگیرى از تولید هزاران متر مکعب شیرابه و میلیون‌ها تن گاز متان و آلوده شدن بخش عظیمى از محیط زیست است.

کارشناسان کشاورزی عقیده دارند کمپوست یکی از بهترین کودهای گیاهی و تقویت‌کننده‌های طبیعی خاک است و می‌تواند جایگزین خوبی برای کودهای تجاری شود. مهمترین حسن این کود، ارزان بودن آن است. شما می‌توانید بدون پرداخت حتی یک ریال آن را در خانه‌تان تولید کنید.

استفاده از کمپوست ساختار خاک را ارتقا می‌دهد، محتوای خاک را تقویت می‌کنند و سبب می‌شود خاک مدت زمان بیشتری بتواند آب را در خود نگه دارد. کمپوست قدرت باروری خاک را افزایش می‌دهد و کمک می‌کنند ریشه‌های سالم در گیاه رشد کند.

این کود همچنین برای کنترل فرسایش، احیا و ساخت زمین‌های مرطوب به عنوان پوشش به کار می‌رود. کمپوست همچنین با ماسه مخلوط می‌شود و برای زه‌کشی زمین به کار می‌رود.

مواد ارگانیک موجود در کمپوست در حقیقت مواد غذایی میکروارگانیسم‌هایی هستند که خاک را در وضعیتی سالم و متعادل نگه می‌دارند. نیتروژن، پتاسیم و فسفر موادی هستند که در نتیجه تغذیه میکروارگانیسم‌ها از مواد آلی تولید می‌شوند و در نتیجه تنها تعداد اندکی از مواد مغذی می‌ماند که باید به خاک افزوده شود. اغلب باغبان‌ها و کشاورزان مدت‌هاست که به حسن‌های این کود سیاه، غنی و طبیعی پی برده‌اند.

نکته مهم این است که با طی زمان کافی تمام زباله‌های ارگانیک در طبیعت به کمپوست تبدیل می‌شوند. البته همه زباله‌ها برای تولید کمپوست در خانه مناسب نیستند. در اغلب سیستم‌های تولید کمپوست که در خانه‌ها به کار می‌روند، سیستم به دمای مناسب برای کشتن عوامل بیماری‌زا نمی‌رسد، در نتیجه باید در نوع مواد اولیه‌ای که برای تولید کمپوست به کار می‌رود دقت کرد.

دستشویی‌های کمپوستی

نمونه‌ای از دستشویی‌های کمپوستی

تولید کمپوست در کشورهای غربی این روزها سرعت و‌ تنوع بیشتری گرفته است و حتی فاضلاب دستشویی‌ها را هم به کمپوست تبدیل می‌کنند. این دستشویی‌ها در حقیقت سیستمی هستند که فضولات انسانی را با روش‌هایی طبیعی و بدون دخالت مواد شیمیایی به مواد معدنی تبدیل می‌کنند. این تبدیل از طریق باکتری‌های هوازی انجام می‌شود.

فرایند تولید کمپوست از فاضلاب دستشویی‌ها تنها در حضور رطوبت و هوا انجام می‌شود. باکتری‌های هوازی کربن موجود در مواد آلی را اکسید می‌کنند. در این فرآیند کربن به گاز دی‌اکسید کربن تبدیل می‌شود و هیدروژن موجود در این مواد به بخار آب.

دو نوع دستشویی کمپوستی وجود دارد. دستشویی‌هایی که تمام مراحل کار را در یک مکان انجام می‌دهند، مقبولیت بیشتری نسبت به آن نوعی دارند که زباله‌ها را از طریق فلاش به سیستم تبدیل و بازیافت منتقل می‌کنند که گاهی در زیر سیستم توالت قرار دارد و گاهی هم در مکانی دورتر به عنوان سیستم مرکزی.

توالت‌های کمپوست می‌توانند در هر جایی که شما به دستشویی احتیاج دارید، نصب شوند، کابین، قایق، استخر، کلبه روستایی، خیمه و چادر و حتی در خانه.

منبع:http://www.hamshahrionline.ir/news-30208.aspx

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت 11:35  توسط عبداله اصلان زاده  | 

معاون عمرانی استاندار:
قول مساعد وزیر کشور برای حل معضل زباله در مازندران
مدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران گفت: اعتبار زیباسازی ۹ شهر مازندران ابلاغ شد.
به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، سید عیسی هاشمی حیدری ،معاون عمرانی استانداردر نشست زیباسازی شهرهای استان با تاکید بر اینکه خداوند این منطقه را زیبا خلق کرده است، بیان داشت: پروردگار سبحان استان ما زیبایی خاصی بخشیده است و همگان به عنوان بهره‌بردار باید از این زیبایی‌ها خوب حفاظت کنیم.
معاون عمرانی استاندار مازندران گفت: در مقابل این زیبایی‌ها نباید به‌گونه‌ای رفتار کنیم که زیبایی را کم کنیم.
هاشمی با اعلام اینکه مازندران فقط برای سه میلیون جمعیت ثابت خود نیست، افزود: نوروز ۸۹ مازندران میزبان بیش از ۹ میلیون گردشگر و مسافربوده است.
وی خواستار رعایت نظافت شهری توسط مهمانان و گردشگران شد و اظهار داشت: آداب مهمانی باید رعایت شود.
معاون عمرانی استاندار مازندران با تأکید بر اینکه بارها مشاهده و گزارش شده است که زباله از داخل خودرو به بیرون انداخته می‌شود، تصریح کرد: مهمانان مازندران علاوه بر معابر و محورهای استان برخی نقاط جنگلی استان را نیز آلوده کردند.
هاشمی حیدری با اشاره به اینکه جنگل‌ها و پارک‌های ملی باید به درستی مورد استفاده گردشگران باشد، تصریح کرد: پس از بازدید میدانی یک روزه از محورهای استان و شهرهای مازندران باید خروجی تصمیم‌های مسئولان اطلاع‌رسانی شود.
وی با اعلام اینکه در سفر سوم مشکلات زباله استان به ویژه مرکز مازندران با وزیر کشور در میان گذاشته شد، تصریح کرد: در این نشست‌ها قول مساعد وزیر کشور برای حل معضل زباله در مازندران داده شد.
مدیرکل دفتر فنی استانداری مازندران نیز در این نشست با تاکید بر اینکه برخی از فرمانداران نسبت به ایجاد ستاد زیباسازی بیشترهمکاری نمایند، افزود: جزء چند شهر مازندران بیشتر شهرها در این باره همکاری نکردند.
مهدی رازجویان با اشاره به اختصاص ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار با دستور استاندار برای زیباسازی معابر و ورودی‌های شهرهای مازندران خاطرنشان کرد: این اعتبار به ۹ شهر مازندران تخصیص داده شد.
وی با اعلام اینکه بیشترین اعتبار را شهرستان قائمشهر به ارزش ۵۰ میلیون تومان داده شد، تصریح کرد: بقیه شهرها نیز از ۲۵ تا ۳۰ میلیون تومان اختصاص داده شد.

منبع:http://www.ostan-mz.ir/news/ostandari/2988-1389-09-21-06-24-37

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت 11:24  توسط عبداله اصلان زاده  | 

عمریست که دل دادم و دلدار نیامد

عمرم ز غمش سر شد و غمخوار نیامد

 ای وای که ۱۰ شام دگر مانده بگویم

ای اهل حرم میر و علمدار نیامد...

تو این شب های عزیز :

*التماس دعا*

+ نوشته شده در  یکشنبه بیست و یکم آذر 1389ساعت 10:48  توسط عبداله اصلان زاده  | 

محمد مهدي مشهدي امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در تنكابن افزود: اين همايش به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي تنكابن و با همكاري معاونت فرهنگي وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي، انجمن آثار مفاخر فرهنگي، استانداري مازندران و فرمانداري ويژه غرب مازندران، بخشداري‌ها، شهرداري‌ها و شوراهاي اسلامي شهرستان، بخش و شهرهاي تنكابن، خرم آباد، نشتارود و شيرود طي دو روز در 26 و 27 بهمن سال جاري در مجتمع فرهنگي و هنري ارشاد واقع در پارك مادر تنكابن برگزار مي‌شود.
وي اظهار داشت: محورهاي كلي اين همايش سلمان و شعر انقلاب و دفاع مقدس، وطن، بوم و اقليم و طبيعت شمال در شعر سلمان، سلمان هراتي و شعر و ادبيات كودك، تأثيرپذيري سلمان از شعر كهن، معاصر، جهان و تأثيرگذاري وي بر جريان شعر كشور، فرهنگ مردم و اساطير در آثار سلمان، عناصر صور خيال و موسيقي در آثار شاعر، نقد ساختاري، نقد فرماليستي و نقد زيبا شناختي و... است.
وي ادامه داد: مقالات ارسالي به دبيرخانه همايش به آدرس مازندران، تنكابن، اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي و يا به آدرس www.ershadtoneka.ir و يا Email:info@ershadtoneka.ir بايد با مشخصات ياد شده باشد.
مشهدي خاطرنشان كرد: مقالات بايد در محيط word2007 و فايل‌ها بايد قابل ويرايش (text) و هم به صورت (pdf) بر روي لوح فشرده ارسال شود، هر صفحه بيش از 20 سطر نباشد، ارجاعات كتاب‌شناسي در پايان مقاله عنوان شود.
وي تصريح كرد: مقالات ارسالي در صورت پذيرش به دو صورت ارائه حضوري و يا چاپ در مجموعه مقالات انتخاب مي‌شوند، كميته علمي همايش حق ويرايش اين مقالات را دارد و مقالاتي كه به صورت دست نوشته ارسال شود پذيرفته نخواهد شد.
رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي تنكابن و عباس آباد در پايان بيان داشت: مهلت ارسال آثار تا 15 دي ماه سال جاري بوده و به مقالات برتر و برگزيده هداياي ارزنده‌اي اهدا خواهد شد.
وي اظهاراميدواري كرد؛ تا برگزاري اين همايش بتواند تا حدودي دين مردم اين منطقه را به اين شاعر ملي ادا كند.
منبع:http://www.farsnews.net/newstext.php?nn=8909170739
+ نوشته شده در  پنجشنبه هجدهم آذر 1389ساعت 10:31  توسط عبداله اصلان زاده  | 


  طی حکمی از سوی مهندس مهرداد بذرپاش معاون رئیس جمهوری و رئیس سازمان ملی جوانان، رئیس سازمان ملی جوانان استان مازندران منصوب شد.
به گزارش خبرنگار شمال نیوز ،روح الله معافی مشاور مدیرکل و رئیس اداره روابط عمومی اداره کل آموزش و پرورش در حکمی از سوی مهرداد بذرباش بعنوان رئیس سازمان ملی جوانان استان مازندران منصوب شد.
معافی از فعالان ستاد انتخاباتی دکتر محمود احمدی نژاد در مازندران بوده و عضو شورای روابط عمومی استان می باشد ،جایگزین عباد اسدی که اخیرآ به سمت سرپرست جمعیت هلال احمر مازندران منصوب شده است گردید.
قرار است مراسم معارفه و تودیع اواخر این هفته برگزار شود.

منبع:http://www.shomalnews.com/index.php?view&sid=36295

+ نوشته شده در  یکشنبه چهاردهم آذر 1389ساعت 8:22  توسط عبداله اصلان زاده  | 

بايد فرهنگ خدمتگزاري در بين مسئولين نهادينه شود

رییس جمهور در دیدار مدیران استان :
باید فرهنگ خدمتگزاری در بین مسئولین نهادینه شود

رییس جمهور با تاکید بر ضرورت نهادینه شدن فرهنگ خدمتگزاری در بین مسئولین اظهار داشت : مدیران باید خود را خادم و نوکر مردم بدانند و از تمامی لحظات برای خدمت رسانی به مردم استفاده کنند .
 به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران ،دکتر محمود احمدی نژاد در دیدار مدیران استان قدرشناسی از موقعیت خدمتگزاری را مورد تاکید قرارداد و اظهار داشت: فرصتی تاریخی که برای خدمتگزاری در اختیار مسئولین قرار دارد بسیار با ارزش و گرانقدر است که نباید آن را از دست داد.
رییس جمهور خدمتگزاری به مردم را بالاترین عمل صالح دانست و گفت: مسئولین باید برای مردم با عشق و علاقه کار کنند و کارهای اصلی و ماندگار در طول تاریخ از پشتوانه یک عشق سوزان برخوردار بوده است، کسی که با عشق کار می کند هر روز جوان تر می شود.
دکتر احمدی نژاد سخنان عده ای مبنی بر بالا رفتن توقع مردم بواسطه اقدامات دولت را سخنانی طاغوتی دانست و تصریح کرد: توقع مردم باید در بالاترین سطح باشد مردم باید عالم ترین ، خادم ترین و پاک ترین حکومت را بخواهند. توقع مردم از حکومت جمهوری اسلامی بسیار بالاست که البته این موضوع یکطرفه نیست چرا که مردم نیز تمام وجود خود را برای این حکومت می دهند.
دکتر احمدی نژاد افزود: انجام کارهای کلان نباید مانع از رسیدگی به کارهای کوچک مردم شود باید در کنار انجام کارها در بخش کشاورزی، صنعت، گردشگری و فرهنگ به مشکلات جزیی مردم هم توجه کرد. در استان مازندران ۱۴۰۰ مدیر استانی و شهرستانی حضور دارند که اگر هر کدام روزانه یک مشکل مردم را حل کنند در سال ۴۰۰ هزار مشکل حل می شود.
رییس جمهور همچنین بر صرفه جویی در اداره ها و سازمان های دولتی گفت: با اینکه در دولت نهم و دهم هزینه های مصرفی کاهش بسیاری یافته است اما می توان بیش از این صرفه جویی کرد.
دکتر احمدی نژاد در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه باید ایران را بسازیم درباره لزوم استفاده از الگو و مدل بومی برای ساختن ایران گفت: الگوهای برنامه ریزی و توسعه که تاکنون در کشور اجرا شده بی توجه به آرمانهای متعالی ملت بزرگ ایران طراحی و اجرا شده است که باید اصلاح شود .
رییس جمهور توجه به موضوعات فرهنگی را از شاخصه های اصلی ساختن ایران دانست و گفت: باید ساختن کشور در تمامی بخش ها مقوم فرهنگ ملت ایران باشد .
دکتر احمدی نژاد با اشاره به اینکه هر اقدام اجتماعی مبتنی بر اندیشه و تئوری فرهنگی است ، خاطر نشان کرد: محال است اقدامی بدون توجه به هویت فرهنگی به نتیجه مطلوب برسد از این رو باید نتیجه تمامی تصمیم گیری ها موجب تقویت اعتقادات مردم و تحکیم خانواده باشد.
دکتر احمدی نژاد با تاکید بر اهمیت مشخص بودن هدف و مقصد در جامعه تصریح کرد: برای ملت ایران رسیدن به جامعه مهدوی مقصد اصلی است که باید همه ارزش ها و فرهنگ کشور را مبتنی بر آن ارتقاء و تقویت کرد .
رییس جمهور با اشاره به تبلیغات منفی دشمنان علیه افزایش جمعیت ایران خاطر نشان کرد: رشد جمعیت مستکبران منفی شده است و می دانند که اگر همین روند ادامه یابد در آینده نزدیک کشورهایی مانند آنان در جهان جایگاهی نخواهند داشت متاسفانه یک عده هم در داخل کشور سخنان آنان را تحلیل کرده و چنین مطرح می کنند که جمعیت باعث فقر می شود این در حالی است که کشورهای بسیاری با جمعیت بالا، مرفه هستند و کشورهایی با جمیعت کم فقیر هستند.همان طوری که ایران ۳۵ سال پیش نصف امروز جمعیت داشت اما فقیرتر و عقب مانده تر بود ولی اکنون ایران پیشرفته تر و مهم تر شده است.
دکتر احمدی نژاد با تاکید بر تغییر الگوهای غربی برای ساختن اظهار داشت: باید براساس الگوی مبتنی بر توانمندی های بومی ایران را بسازیم و در سطح پایین تر نیز در استان های مختلف باید به استعدادهای منطقه ای توجه کرد .
رییس جمهور در ادامه با اشاره به ظرفیت های استان مازندران گفت: در این استان کشاورزی و گردشگری اولویت دارد و هنوز از این توانمندی به خوبی استفاده نشده است به طوری که بازدهی در بخش کشاورزی مازندران کمتر از ۳۰ درصد است در حالی که این استان می تواند ۳ برابر وضع موجود محصول تولید کند در این راستا در اولین گام باید به صنایع تبدیلی استان به عنوان پشتوانه کشاورزی اهمیت داد.

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم آذر 1389ساعت 9:33  توسط عبداله اصلان زاده  | 

 

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران با تصویب دولت ، مبلغ ۳۷۵۰ میلیارد ریال طی پنج سال به صورت هزینه ای و عمرانی علاوه بر بودجه های فرهنگی مصوب سالیانه دستگاه ها برای اجرای پروژه ها و امور فرهنگی استان مازندران در اختیار شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار می گیرد تا حسب مورد با رعایت عدالت، ظرفیتها و نیازها پس از تایید کمیسیون فرهنگی هیئت دولت هزینه شود.
در جلسه استانی هیئت دولت که سه شنبه در مرکز استان مازندران برگزار شد، مصوباتی در راستای اعتلای فضای فرهنگی، پیشرفت اقتصادی و عدالت در ۲۱۰ بند به تصویب رسید.
خلاصه مصوبات دور اول و دوم خلاصه مصوبات دور اول سفر:از مجموع ۲۳۷ مصوبه، معادل ۹۵ درصد اقدام شده و یا در دست اقدام است.
برآورد اعتباری مصوبات دور اول سفر بالغ بر ۵۰.۰۰۰ میلیارد ریال است.
خلاصه مصوبات دور دوم سفر:
از مجموع ۲۲۹ مصوبه، معادل ۷۰ درصد اقدام شده و یا در دست اقدام می باشد.
برآورد اعتباری مصوبات دور دوم سفر بالغ بر ۴۵.۰۰۰ میلیارد ریال می باشد.

برخی تغییر شاخص های استان در طی دو دوره سفر استانی
- امور بهداشتی: رشد ۱۳ درصدی در ایجادِ تختِ بیمارستانی. (با افزایش ۵۸۴ تخت)
- امور آموزش عالی: رشد ۱۲۳ درصدی در ایجاد مراکز آموزش عالی.
- فضاهای ورزشی: رشد ۱۹۱ درصدی در فضاهای ورزشی.
- امور صنعتی: افزایش ۲۲ درصدی در مساحت و ۲۲ درصدی در تعدادِ شهرکها و نواحی صنعتی.
- امور مخابراتی: افزایش ۳۵ درصدی در ضریبِ نفوذِ تلفن همراه و ۷ درصدی در تلفن ثابت استان.
- بخش صادرات: افزایش ۱۴۲ درصدی در ارزشِ صادرات غیر نفتی.
طرح ها و برنامه های کلی فرهنگی
مبلغ ۳۷۵۰ میلیارد ریال طی پنج سال به صورت هزینه ای و عمرانی علاوه بر بودجه های فرهنگی مصوب سالیانه دستگاه ها برای اجرای پروژه ها و امور فرهنگی استان مازندران به شرح ذیل در اختیار شورای برنامه ریزی و توسعه استان قرار می گیرد تا حسب مورد با رعایت عدالت، ظرفیتها و نیازها پس از تایید کمیسیون فرهنگی هیئت دولت هزینه شود:
۱) ارتقاء فرهنگ عمومی و توسعه کمی و کیفی فعالیتها و فضاهای فرهنگی با تأکید بر معارف، معیارها و ارزشهای والای اسلامی.
۲)توسعه وساماندهی فعالیتهای فرهنگی و دینی وتوسعه فضاها و اماکن دینی و مذهبی و تقویت فعالیتهای فرهنگی بانوان.
۳)ترویج فرهنگ پایداری، ایثار و شهادت و توسعه و تقویت فعالیتها و زیرساختهای فرهنگی ایثارگران و ساماندهی مواریث فرهنگی.
۴)تکمیل، تجهیز و توسعه زیرساختهای ورزشی و حمایت از ورزش حرفه ای همگانی و افزایش نشاط و شادمانی جوانان و نوجوانان.
۵)توسعه و تقویت برنامه های دینی، قرآنی، نهج البلاغه وسیره اهل بیت علیهم السلام و توسعه و تجهیز مراکز قرآنی و مدارس علوم دینی.

فعالیتهای دستگاهی فرهنگ و هنر
- اختصاص ۳۳۰ میلیارد ریال جهت کمک به توسعه کانونهایِ فرهنگیِ مساجد، مرمّت و ساماندهیِ آثارِ تاریخی و مذهبی
- کمک به زیرساختهایِ مناطقِ نمونۀ گردشگری، تملکِ اراضی برای آزادسازی حریمِ تاریخی مکانهای میراث فرهنگی طی سالهای ۹۰ و ۹۱.
- - ایجاد ۵ کمپینگ گردشگری در محدودۀ ۵ شهر استان و تجهیز ۲۰ مرکز فرهنگی دیجیتال در سطح استان طی سالهای ۱۳۹۰ تا                  ۱۳۹۲.
- تأمین اعتبار به مبلغ ۱۵۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی ارزان قیمت برای اجرای طرحها و تأسیساتِ گردشگری طی سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰.
- - اختصاص مبلغ ۷۵ میلیارد ریال جهت تکمیل سالنِ ورزشیِ ۶ هزار نفری ساری، ۵ هزار نفریِ آمُل و اِستادیوم نور طی سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲.
- - اختصاص مبلغ ۸۰ میلیارد ریال جهت احداث و تجهیز امکانات برای توسعۀ فرستنده های تلویزیونی، ایستگاههای ماهواره ای و کمک به دیگر مأموریتهای صداو سیمای استان طی سالهای ۸۹ تا ۹۱.- اختصاص مبلغ ۱۶۸ میلیارد ریال جهت کمک به ساماندهی گلزارهای شهدا و کمک به احداث مرکز فرهنگی گلزارهای شهدا استان طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱.
- سرمایه گذاری و اشتغال
- - اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال جهت احداث، توسعه و تجهیزِ چهار مجتمع تخصصیِ صادراتی از محل تسهیلات بنگاههای زودبازده طی سالهای ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱.
- - اختصاص مبلغ ۷۵۰ میلیارد ریال از منابع قرض الحسنه جهت طرح های خوداشتغالی و کمک به طرحهای اشتغالزا طی سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰.
- - اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیون یورو تسهیلات از محل صندوق توسعه ملی برای اجرای طرحهای اقتصادی و تولیدی استان.
- - کلنگ زنی احداث کارخانه خودروسازی سایپا شمال با اشتغالزاییِ بالا که امروز به زمین زده شد.
- اختصاص مبلغ ۷۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلاتِ بانکی جهت اجرایِ طرحهایِ دارای توجیه فنی و اقتصادی در بخش های مختلف استان طی سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰.
- - تأمین مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال به صورت وجوهِ اداره شده به منظور اعطای تسهیلات به شرکتهای تعاونی طی سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰.
- - اختصاص مبلغ ۱۱۰ میلیارد ریال تسهیلات جهت تقویت تعاونیها و توانمندسازی تعاونیهای استان در سال ۱۳۸۹.
- - اختصاص اعتبار جهت تأمین، خرید یا احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی شهری برای محرومین استان طی سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰.
- - کلنگ زنی احداث پالایشگاه‌های نفتِ حسین آبادِ بهشهر و کیاسَر با سرمایه گذاری بخش غیر دولتی.
- تأمین اعتبار برای تهیه ۴۰۰۰ جهیزیه و ۳۰۰۰ مورد لوازم منزل برای محرومین و واجدین شرایط استان.
- - اختصاص مبلغ ۳۵ میلیارد ریال برای تعمیر ۳۰۰۰ واحد مسکونی و گازکشی ۳۰۰۰ منزل محرومین استان.
- - اختصاص مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال از محل صندوق قرض الحسنه مهر امام رضا (ع) برای اجرای طرحهای اشتغالزایی استان طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱.
- - اختصاص مبلغ ۱۲۵ میلیارد ریال اعتبار جهت احداث و تجهیز کانونهای فرهنگی کمیته امداد و ایجاد مجتمع های تولیدی و خدماتی و مجتمع های حمایتی طی سالهای ۸۹ تا ۹۱.
- اختصاص مبلغ ۴۵۰میلیارد ریال تسهیلات قرض الحسنه برای توسعه مشاغل خانگی.

زیربنایی و مسکن
- - اختصاص مبلغ ۱۴۰۰ میلیارد ریال جهت تسریع در تکمیل و توسعه بندر امیر آباد و کمربندی نوشهر و احداث بنادر خشک طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱.
- اختصاص مبلغ ۵۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت توسعۀ زیرساختهای شهری و کمک به مأموریتهای وزارت کشور و طرحهای هادی روستایی و نوسازی بافتهای فرسوده طی سالهای ۸۹ و ۹۰.
- اختصاص مبلغ ۳۴۰ میلیارد ریال جهت نوسازی ناوگان فرسودۀ حمل و نقل، ترمیم و روکش آسفالت راههای شریانی و کنارگذر شهرهای استان طی سالهای ۸۹ و ۹۰.
- اختصاص مبلغ ۱۸۰ میلیارد ریال جهت نوسازی ناوگان فرسوده حمل و نقل استان طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱.
- - احداث ۱۵ زیرگذر و ۲ تقاطع غیر هم سطح باکسی در طول خطوط راه آهن شمال طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱.
- - بهسازی و آسفالت راههای روستایی بالای ۵۰ خانوار استان به نحوی که تا پایان سال ۱۳۹۱ به میانگین کشوری برسد.
- - تسریع در چهار خطه کردن محورهای بین شهری استان طی سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰.

انرژی، صنعت و کشاورزی
- - اختصاص ۵۰۰ میلیارد ریال جهت اجرای طرحهای مربوط به دفع زباله های استان.
- اختصاص مبلغ ۲۳۰ میلیارد ریال جهت اصلاح و بهینه سازی شبکه های توزیع نیروی برق بافت های فرسوده شهری و احداث خطوط محوری چاههای آب کشاورزی طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱.
- اختصاص مبلغ ۱۰۰۰ میلیارد ریال تسهیلات بانکی جهت ارایه به متقاضیان احداث مولدهای کوچک تولید برق طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳.
- - اختصاص ۵۰۰ میلیارد یال از محل اعتبارات عمومی و مبلغ ۵۰ میلیون یورو از محل منابع صندوق توسعه ملی جهت اجرای نیروگاه زباله سوز در استان.- اختصاص مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال اعتبار جهت عملیات آبخیزداری، تجهیز و نوسازی اراضی زیرسدها و کمک به تحقیقات بخش کشاورزی.
- اختصاص مبلغ ۳۰۰ میلیارد ریال کمکهای فنی و اعتباری برای کمک به توسعه کشت برنج طی سالهای ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱.
- - اختصاص مبلغ۱۰۰ میلیاردریال جهت ایجادتأسیسات زیربنایی معادن استان درطول برنامه پنجم توسعه.
- - اختصاص مبلغ ۶۰ میلیارد ریال جهت توسعه حفاظت از محیط زیست و کمک به ارتقاء فرهنگ زیست محیطی.
- - گازرسانی به ۲۰۰ روستای واقع در محدوده قانونی طی سالهای ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱.
- تشکیل کارگروه‌های تخصصی جهت بررسی و ارائه راهکارهای تامین آب شرب، کشاورزی و صنایع و فاضلاب و همچنین اصلاح روشهای آبیاری و زهکشی اراضی استان.
- - اختصاص حداقل مبلغ ۴۰۰ میلیارد ریال جهت کمک به تکمیل مجتمع های آبرسانی نیمه تمام روستایی طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۱.
- مطالعه و احداث حداقل ۱۰ سَدِ لاستیکی در سطح استان طی سالهای ۱۳۸۹ تا ۱۳۹۳.
آموزش، بهداشت و درمان
- - مطالعه و احداث بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی روانپزشکی مازندران و مرکز طبی کودکان ساری طی سالهای ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۲.
- - اختصاص مبلغ ۴۲۰ میلیارد ریال جهت کمک به توسعۀ دانشگاهها و مراکز آموزش عالی.
- اختصاص مبلغ ۳۵۰ میلیارد ریال جهت کمک به توسعه قضایی و مأموریتهای وزارت دادگستری و سازمان ثبت اسناد استان طی سالهای ۹۱ و ۹۲.
- - استاندارد سازی سیستم گرمایشی ۶۰۰ کلاس درس استان طی سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰.
- تامین اعتبار ایجاد بیمارستان ۱۰۰ تختخوابی توریسم درمانی بابلسر درمحل ساختمان مرکز سرطان فعلی.
- - اختصاص مبلغ ۲۰۰ میلیارد ریال جهت بازسازی راهها و اَبنیه فنی آسیب دیده ناشی از وقوع حوادث غیرمترقبه طی سالهای ۱۳۸۹ و ۱۳۹۰ اقدام نمایند.
- - اختصاص مبلغ ۲۷۰ میلیارد ریال جهت کمک به راه اندازی و توسعه و تجهیز پارکهای علم و فناوری و توسعۀ فناوریهای نانو در استان.
- - اختصاص اعتبار جهت تکمیل و احداث ۱۲۰ سالن ورزشی، ۴۷۰ باب نمازخانه و کتابخانه، ۱۹باب استخر شنا در مدارس استان طی سالهای ۹۰ و ۹۱.

+ نوشته شده در  پنجشنبه یازدهم آذر 1389ساعت 9:20  توسط عبداله اصلان زاده  | 

رييس جمهوربعدازدوساعت به شهرساري رسيد
رییس جمهوربعدازدوساعت به شهرساری رسید

به گزارش روابط عمومی استانداری مازندران، هم اکنون خودروی حامل رییس جمهور و هیأت دولت وارد ساری شد.
شایان ذکر است مردم ولایت مدار مرکز استان با شور وصف ناپذیری ضمن آذین بندی خیابان های سطح شهر و عطر افشانی فضا به استقبال فرزند ملت رفتند.
یادآور می شود در بین سیل جمعیت حاضر از تمامی قشرهای مردمی اعم از زن و مرد، پیر و جوان حضور داشته و با سردادن شعار و تکبیر از رییس جمهور و هیأت همراه استقبال می نمایند.
بر اساس همین گزارش جمعی از مردم در اطراف خودروی حامل رییس جمهور محبوب خود حلقه زده و وی نیز به ابراز احساسات مردم ولایی ساری پاسخ می دهند.
در این میان انبوهی از نامه های مردمی نیز توسط شخص رییس جمهور و اطرافیان جمع آوری گشته و این مهم نیز خودنمایی می کند

منبع:http://www.ostan-mz.ir/news/ostandari/2934-1389-09-09-08-16-48

+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر 1389ساعت 12:12  توسط عبداله اصلان زاده  | ویژه سفر استانی/ رئيس جمهور براي انجام سفر دو روزه وارد مازندران شد شمال نیوز:  رئيس جمهور به اتفاق اعضاي هيئت دولت دقايقي قبل وارد فرودگاه دشت ناز ساري شد.

به گزارش خبرنگار شمال نیوز از فرودگاه دشت ناز ساری ،در مراسم استقبال رئيس جمهور، آيت‌الله طبرسي نماينده ولي فقيه در مازندران، طاهايي استاندار مازندران، نمايندگان مجلس خبرگان رهبري و جمعي از مديران دستگاه‌هاي اجرايي حضور دارند.
رئيس جمهور بلافاصله پس از ورود به شهرستان ساري براساس اعلام قبلي در ورزشگاه متقي ساري با مردم مازندران ديدار مي‌كند.
لازم به ذکر است اخبار تكميلي متعاقباً ارسال مي‌شود.

منبع:http://www.shomalnews.com/index.php?view&sid=36115
+ نوشته شده در  سه شنبه نهم آذر 1389ساعت 12:9  توسط عبداله اصلان زاده  | 

در ادامه دور سوم سفرهاي استاني و همزمان با هشتادمين سفر رئيس جمهوري و هيئت دولت به استان مازندران، 18 عضو کابينه به شهرها و مناطق مختلف اين استان سفر مي‌کنند.

به گزارش موج به نقل از پايگاه اطلاع رساني دولت، هم زمان با آغاز دور سوم سفر استاني هيئت دولت به استان مازندران ، شماري از اعضاي دولت از روز سه شنبه (9 آذرماه) با سفر به شهرهاي مختلف استان، ضمن بررسي روند پيشرفت مصوبات دور اول و دوم سفرهاي استاني دولت هاي نهم و دهم، مشکلات، کمبودها و راه هاي تسريع در روند اجراي مصوبات را در مناطق مختلف استان مازندران پيگيري خواهند کرد.

در اين سفر محمد نجار وزير کشور در شهرستان ساري، حسيني وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در شهرستان قائم شهر، خليليان وزير جهادکشاورزي در شهرستان جويبار، محصولي وزير رفاه و تامين اجتماعي در شهرستان نکا و بهبهاني وزير راه و ترابري در شهرسان آمل حضور مي يابند و در جريان مسائل و مشکلات اين شهرستان ها قرار خواهند گرفت.

بر اين اساس، عباسي وزير تعاون، تقي‌پور وزير ارتباطات و فناوري اطلاعات، بختياري وزير دادگستري، نامجو وزير نيرو و وحيد دستجردي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشکي به ترتيب در شهرستان هاي فريدونکنار، گلوگاه، نوشهر، محمودآباد و نور حضور خواهد يافت.
همچنين شهرستانهاي بابل، چالوس، تنکابن، رامسر و عباس‌آباد به ترتيب ميزبان وحيدي، وزير دفاع و پشتيباني نيروهاي مسلح، شيخ‌الاسلامي، وزير کار و امور اجتماعي، حسيني، وزير امور اقتصادي و دارايي، متکي، وزير امور خارجه و غضنفري، وزير بازرگاني خواهند بود.

بر اين اساس، ميرکاظمي وزير نفت در شهرستان بهشهر، سعيدلو رئيس سازمان تربيت بدني در شهرستان بابلسر و محمدي زاده رئيس سازمان حفاظت محيط زيست در شهرستان سوادکوه حضور مي يابند و در جريان مسائل و مشکلات اين شهرستان ها قرار مي گيرند.

بر اين اساس، افتتاح طرح هاي عمراني و پيگيري مصوبات دور اول و دوم سفرهاي استاني از جمله برنامه هاي سفر اعضاي دولت به شهرستان هاي استان مازندران است.

همچنين از جمله برنامه هاي رئيس جمهور در هشتادومين سفر استاني به استان مازندران، سخنراني در جمع مردم اين شهر، شرکت در کارگروه فرهنگ و هنر استان، تشکيل جلسه استاني هيئت دولت، ديدار با خانواده شهدا و ايثارگران، ديدار با مديران اجرايي، نخبگان و برگزيدگان استان خواهد بود.
منبع:http://www.daryanews.com/?NewsId=7871
+ نوشته شده در  دوشنبه هشتم آذر 1389ساعت 9:22  توسط عبداله اصلان زاده  | 

شمال نیوز: مازندران هفته آینده میزبان رئیس جمهور و هیات دولت خواهد بود.

به گزارش شمال نیوز، قرار است دکتر محمود احمدی نژاد رئیس جمهوری اسلامی ایران به همراه هیات دولت سه شنبه هفته آینده 9 آذرماه به استان مازندران سفر کند.
سفر رئیس جمهوری و هیات دولت در راستای سفرهای فرهنگی دولت به استان های کشور انجام می پذیرد.
رئیس جمهوری در سفر به مازندران پروژه های مختلفی را کلنگ زنی خواهد کرد که مهمترین آنها شرکت خودروسازی سایپا در ساری، پالایشگاه کیاسر و بهشهر و کک سازی در سوادکوه است.
سفر هیات دولت در حالی انجام می پذیرد که همزمان با اولین سالگرد مرحوم حاج علی کردان است و رئیس جمهوری به همراه هیات دولت در این مراسم شرکت خواهد کرد.
گفته می شود برخلاف سفرهای فرهنگی دولت به سایر استان ها که روزهای چهار شنبه و پنج شنبه انجام میگردد این سفر در روزهای سه شنبه وچهارشنبه انجام خواهد شد که مراسم سالگرد مرحوم کردان دلیل تغییر برنامه سفر هیات دولت به مازندران بوده است.
قرار است سیدعلی اکیر طاهایی استاندار مازندران شنبه هفته آینده طی یک مصاحبه مطبوعاتی برنامه های سفر هیات دولت به مازندران را تشریح کند.

منبع: http://www.shomalnews.com/index.php?view&sid=35880

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آذر 1389ساعت 10:42  توسط عبداله اصلان زاده  | 

شمال نیوز: معاون سیاسی و امنیتی استانداری مازندران با بیان اینکه نقطه مرکزی گفتمان انقلاب اسلامی ولایت فقیه است گفت: نمادها و نشانه‌های سکولاریسم، دموکراسی و قرائت غرب، آزادی به معنای رها شدن از تعهدات الهی و انقطاع از وحی و حقوق بشری بر مبنای اومانیسم است.

به گزارش شمال نیوز، هادی ابراهیمی در نشست تجلیل از خادمان نشر استان مازندران گفت: آنچه در ایران در جریان است چالش بین گفتمان انقلاب اسلامی و گفتمان مدرنیته است.

وی افزود: نقطه مرکزی گفتمان انقلاب اسلامی ولایت فقیه است و نماد و نشانه‌های این گفتمان استقلال، آزادی و جمهوری اسلامی است.

هادی ابراهیمی نقطه مرکزی گفتمان مدرنیته را سکولاریسم دانست و خاطرنشان کرد: نمادها و نشانه‌های سکولاریسم، دموکراسی و قرائت غرب، آزادی به معنای رها شدن از تعهدات الهی و انقطاع از وحی و حقوق بشری بر مبنای اومانیسم است.

وی تصریح کرد: از این دو نوع گفتمان دو عقلانیت اسلامی و عقلانیت مدرنیته صادر می شود.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران اظهار داشت: از عقلانیت اسلامی حکومت مبتنی بر وحی و عملیاتی کردن احکام خدا در ساحت اجتماع، اقتصاد، سیاست و فرهنگ صادر می‌شود و از عقلانیت مدرن مکاتبی نظیر فاشیسم و لیبرالیسم و سوسیالیسم صادر می‌شود که خاستگاه آن ماتریالیسم است.

معاون استاندار مازندران بیان کرد: امام (ره) اولین کسی بود که پرچم دینداری و عقلانیت اسلامی را در اواخر قرن بیستم به دوش کشید و عقلانیت مدرن را با شعار نه شرقی و نه غربی به چالش کشید.

وی اضافه کرد: اینکه امروز در بین یکصد کشور جهان، جوانان مشتاق، خوش‌فکر و استعدادهای بی‌نظیر در حوزه علمیه گرد آمدند و با شیفتگی خاصی پیرو اهل بیت هستند، خبر از یک خیزش عظیم فرهنگی علیه سکولاریسم در جهان می‌دهد.

هادی ابراهیمی گفت: جریان مدرنیته از یکصد سال پیش تاکنون در کشورمان با تبلیغ و ترویج سکولاریسم مشغول سربازگیری بوده و سکورلارها از انقلاب مشروطه و ملی شدن صنعت نفت با نفوذ در حرکت اسلامی مردم آن را به نفع غرب و گفتمان مدرنیته مصادره کردند.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار مازندران با حمله به جریان روشنفکری غیردینی در کشورمان گفت: اینکه امروز برخی از رضاخان به نیکی یاد می‌کنند در گفتمان مدرنیته و عقلانیت مدرن یک گزاره مقبول است چون رضاخان بعد از قتل و عام رهبران مشروطه پرچم استیلای غرب را بالا برد و به دین و علما، اعلام جنگ نمود و مظاهر مدرنیته را یکی پس از دیگری در ایران نهادینه کرد که زشت‌ترین و پست‌ترین آن مقوله کشف حجاب بود.

ابراهیمی فضای فتنه سال گذشته را در پیچیده‌ترین شکل خود نوعی بازتولید مدرنیته در ایران خواند و افزود: غربی‌ها در فتنه سال 88 برای بازگشت سکولارها به قدرت، آنها را با سرخاب و سفیدآب اسلامی می‌خواستند به بازار رقابت بفرستند اما مردم ایران اسلامی دست آنان را خواندند.

ابراهیمی گفت: مردم ایران با آموزه‌های امام راحل پیشتاز سکولارزدایی در جهان هستند لذا بازتولید سکولاریسم را در جامعه خود، تاب نمی‌آورد.

معاون استاندار مازندران گفت: امروز دوستی با کافران و مشرکان وخصومت با اهل ایمان و کافران را دوست و سرپرست گرفتن، ما را به وادی سکولاریسم می‌کشاند نظیر آنچه که در فتنه سال گذشته اتفاق افتاد و حتی برخی روحانیون را تا سرحد بلند کردن صدای آمریکا، انگلیس و رژیم غاصب صهیونیستی بر سر ملت به انحراف کشاند

منبع:http://www.shomalnews.com/index.php?view&sid=35819

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آذر 1389ساعت 10:24  توسط عبداله اصلان زاده  | 

به گزارش خبرگزاري فارس از شهرستان ساري، ژيلكين استاندار استراخان روسيه كه دقايقي قبل وارد فرودگاه دشت ناز ساري شد قرار است از قابليت‌هاي صنعتي و اقتصادي استان مازندران بازديد كند.
رئيس سازمان بازرگاني مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در ساري با اعلام اينكه استاندار استراخان روسيه بلافاصله بعد از ورود به مركز استان مازندران از بزرگ‌ترين كارخانه توليد كاغذ خاورميانه بازديد مي‌كند، تصريح كرد:
عباسعلي وفايي‌نژاد تصريح كرد: استاندار استراخان روسيه در سفري دو روزه از برخي از واحدهاي صنعتي و اقتصادي مازندران بازديد مي‌كند.
رئيس سازمان بازرگاني مازندران گفت: يك هيئت اقتصادي و تجاري از استان مازندران تيرماه امسال به روسيه سفر كردند و اين سفر در افزايش مبادلات اقتصادي و تجاري صورت گرفته است.
منبع:http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=8909021282
+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آذر 1389ساعت 8:47  توسط عبداله اصلان زاده  | 

مديرعامل اتحاديه باغداران مازندران گفت: توليد كيوي درسال جاري 10درصد رشد داشته است.

محمدرضا شعباني در گفت‌وگو با خبرگزاري دانشجويان ايران(ايسنا) منطقه مازندران، اظهارداشت: در سال‌جاري100هزار تن كيوي دراستان توليد شده كه نسبت به سال قبل 10درصد رشد داشته است.

وي ادامه داد: در سال جاري به دليل شرايط آب و هواي گرم توليد كيوي ازنظر سايز نسبت به سال قبل تغيير كرده و كوچكتر شده است.

مديرعامل اتحاديه باغداران مازندران با بيان اينكه وضعيت بازار صادرات كيوي مناسب است گفت: اين محصول به كشورهايي از قبيل عراق، سوريه، تركمنستان، تركيه، آذربايجان و روسيه صادر مي‌شود.

شعباني خاطرنشان كرد: عدم آگاهي باغداران و اطلاع رساني درخصوص توليد و برداشت كيوي عمده ترين مشكل باغداران اين محصول است.

وي با اشاره به اينكه كيوي نسبت به ميوه‌هاي ديگر از آفات كمتري برخوردار است افزود: اين محصول را مي‌توان به مدت طولاني در انبار نگهداري كرد به همين دليل مشكلي براي بازاريابي كيوي وجود ندارد.

منبع:http://isna.ir/ISNA/NewsView.aspx?ID=News-1661032&Lang=P

+ نوشته شده در  چهارشنبه سوم آذر 1389ساعت 8:34  توسط عبداله اصلان زاده  | 

بسیج مدرسه عشق و وفاداری است، آنان مخلصند و جان بر کف، فداکارند وبی ریا، باصفایند و صادق، ساده اند و بی آلایش و به دلیل حضورشان در تمام عرصه های جهاد و علم و سازندگی و... خالص و ناب شده و امتحان پس داده اند، 5 آذر سالروز تشکیل سازمان این دلدادگان ولایی را تبریک میگوییم، عمرشان پربار راهشان هموار،تلاششان پر ارج و اجرشان با خدا باد.
روابط عمومی بخشداری خرم اباد تنکابن
+ نوشته شده در  دوشنبه یکم آذر 1389ساعت 8:27  توسط عبداله اصلان زاده  | 

مراسم یادواره شهدای بخش خرم اباد ساعت ۱۴ روز چهارشنبه مورخ ۳/۹/۸۹ در محل مسجد جامع خرم اباد تنکابن  برگزار می گردد لذا از شما همشهریان عزیز جهت شرکت در این مراسم معنوی دعوت به عمل می آید.
+ نوشته شده در  دوشنبه یکم آذر 1389ساعت 8:26  توسط عبداله اصلان زاده  | 

به بهانه عید غدیر و از سر دل تنگی نجوایی از صدای عدالت انسانی در گوهر نهج البلاغه خطبه ۱۹۳ درباره نشانه های پرهیز کاران:

پرهيزكار را مي بيني كه آرزويش نزديك، لغزشهايش اندك،‌قلبش فروتن، نفسش قانع، خوراكش كم، كارش آسان، دينش حفظ شده، شهوتش در حرام مرده و خشمش فرو خورده است ...مردم به خيرش اميدوار و از آزارش در امانند. به دشمن ستم نكند و به خاطر كسي كه دوست دارد به گناه آلوده نشود .... نفس او از دستش در زحمت ولي مردم در آسايشند .

+ نوشته شده در  دوشنبه یکم آذر 1389ساعت 8:23  توسط عبداله اصلان زاده  |